2026 m. birželio 25 d. apie 20 val. Telšių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne Jėrubaičiuose kilo gaisras. Apie incidentą informuotos atsakingos tarnybos, o į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai operatyviai pradėjo gesinimo darbus.
Gaisras buvo lokalizuotas ir likviduotas prieš vidurnaktį, tačiau ugniagesiai gelbėtojai budėjo iki ryto. Šiuo metu aktyvių gaisro židinių nėra, tačiau kai kuriose vietose dar fiksuojamas nedidelis smilkimas. Siekiant užtikrinti saugumą, situacija ir toliau nuolat stebima.
Pavojaus gaisrui atsinaujinti nėra, oro taršos pavojaus taip pat nėra. Gaisro metu sąvartyno infrastruktūra nenukentėjo, paslaugos teikiamos įprasta tvarka.
Gaisro priežastį nustatinės atsakingos institucijos, tačiau daroma prielaida, kad sąvartyno kaupe savaime nuo galimai saulėje įkaitusio stiklo užsidegė atvežtos atliekos.
Esant poreikiui apie reikšmingus situacijos pokyčius ar atliekų priėmimo tvarkos pasikeitimus gyventojai bus informuojami papildomai.
UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ dėkoja ugniagesiams gelbėtojams už operatyvų darbą ir profesionalų reagavimą į incidentą.





