UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Aktyvi paskaita vasaros stovykloje

Vasara – stovyklų metas.

Liepos mėnesį Telšių r. Pakapių k. vyko Ryškėnų kaimo bendruomenės vaikų dienos centro vaikų stovykla „Draugų rate“.

Šioje stovykloje dalyvavo 7 – 14 metų vaikai. Stovykloje vaikai ne tik poilsiavo, maudėsi, mėgavosi gražiu oru, bet ir užsiėmė edukacine veikla.

Stovyklos organizatorės pasirūpino, kad vaikai grįžtu ne tik pailsėję, bet ir pasisėmę naudingų žinių. Į stovyklos edukacinę veiklą buvo pakviesti ir paskaitas vedė Lietuvos policijos pareigūnai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

Į stovyklą buvo pakviesta ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atstovė, kad plačiau papasakotų vaikams apie atliekų rūšiavimą, rūšiavimo naudą bei kalbėjo apie žiedinę ekonomiką ir jos principus.

Kadangi stovyklos programa vyko lauke, vaikams informacija apie atliekų rūšiavimą pateikta kiek kitaip.

Paskaitos pradžioje buvo trumpai papasakoti pagrindiniai atliekų rūšiavimo principai. Vėliau vaikai skirstėsi į 3 komandas (pagal atliekų rūšiavimo konteinerių spalvas: žalia, geltona, mėlyna). Turėjo išsirinkti kapitoną, sugalvoti komandai pavadinimą bei šūkį. Vėliau vyko estafetės, kuri komanda geriau ir greičiau išrūšiuos atliekas. Vyko ir klausimų viktorina, kurią sudarė klausimai susiję su atliekų rūšiavimu ir žiedine ekonomika.

Vaikai estafetėse ir viktorinoje pasirodė puikiai, pasirodo, nemažai informacijos apie atliekų rūšiavimą žinojo ir patys.

Aktyvios paskaitos pabaigoje komandos buvo apdovanotos simbolinėmis TRATC dovanėlėmis.

 

*Projektą „Žiedinis atliekų tvarkymas“ finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija per EEE (ang. EEA) ir Norvegijos regioninio bendradarbiavimo dotacijų fondą. The Circular Based Waste Management project is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation. Daugiau: www.eeagrants.org).