UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Ar gyvensim švariau?

„Tu tik pažiūrėk, kas dedasi Plungėj! Kur tik pasisuksi – vien šiukšlės ir duobės! Už ką mes jums turim mokėti? Pas mane kieme „bardakas“! Konteineriai perpildyti, neturim kur mesti šiukšlių, nieko nedirbat, tik pinigus imat!“


Pastabos ir priekaištai pasipila vienam iš klientų dar net nespėjus įžengti pro UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“ (TRATC) administracijos patalpų duris.
Duobių TRATC gal ir neužlopys, bet atliekas Plungės mieste turi ir privalo sutvarkyti. Ir gyventojai skundžiasi ne be priežasties, pravažiavus pro daugiabučių namų atliekų surinkimo aikšteles, apie tvarką ir švarką kalbėti būtų sunku.


Reaguodami į nusiskundimus ir matydami, kad šiukšlės viena iš opiausių miesto problemų, vykdėme patikrinimą ir fiksavome faktą, kaip atliekų vežėjas tvarko atliekas. Patikrinimo metu, akivaizdžių pažeidimų nerasta, konstatuota, kad iš daugiabučių namų konteinerinių aikštelių atliekos surinktos ir išvežtos laiku.
Tačiau nesiliovus gyventojų skundams, buvo organizuotas pasitarimas kartu su Plungės r. savivaldybės bei atliekų vežėjo UAB „Valda“ atstovais.
Nuspręsta koreguoti atliekų surinkimo dažnį, įtraukiant “savaitgalinį” atliekų surinkimą. Taip pat įrengtos kameros problematiškiausiuose Plungės miesto daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelėse.


Situacijai negerėjant, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“, savo iniciatyva, papildomai tvarkė aikšteles, siekiant išvalyti miestą ir įsitikinti, kokios yra pagrindinės nuolatinės netvarkos priežastys. Vykdant aikštelių švarinimo darbus, surenkamų atliekų turinys nemaloniai nustebino – konteineriuose komunalinėms atliekoms vietos stinga, nes jie pilni statybos ir griovimo atliekų, aikštelės užgriozdintos stambiagabaritinėmis atliekomis, padangomis, automobilių dalimis. Nuklotos krūvomis medžių šakų.


Negana to, kad atliekų surinkimo aikštelės šalia daugiabučių namų perpildytos ne komunalinėmis atliekomis, bet žmonės nepasikuklina ir matydami, nuolat tvarkomas aikšteles, kasdien išneša po naują sofą, lovą ar kitą nebereikalingą daiktą.
Ryte sutvarkius aikštelę, kitą dieną TRATC specialistai vėl ją kuopia, nes netinkamų atliekų po nakties, kaip grybų po lietaus išdygsta.
Akivaizdu, kad žmonės nenori/nemoka rūšiuoti ir atliekų šalinimui renkasi lengviausią būdą – išmesti šalia konteinerio. Situacija neišsispręs, kol patys Plungės miesto daugiabučių namų gyventojai nepradės tinkamai tvarkyti atliekų.
Lengviausia šaukti ir pirštu rodyti į rezultatą – netvarkingas aikšteles, bet ar ne tie, garsiausiai šaukiantys, vakarėjant sofas prie konteinerių neša?
Jeigu gyventojai ir toliau nekeis rūšiavimo įpročių, tačiau norės gyventi švariame ir tvarkingame mieste – galima alternatyva – atliekas iš aikštelių rinkti kone kasdien, tačiau šis prabangus „malonumas“ nuguls ant visų Plungės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos mokėtojų pečių.
Yra ir kitas, kur kas pigesnis sprendimo būdas gyventojams – stambiagabarites, žalienų atliekas pristatyti nemokamai į atliekų surinkimo aikštelę Jėrubaičiuose. Tokiu būdu, išvengsime netvarkos prie daugiabučių namų ir sutaupysime pinigų papildomai paslaugai įsigyti.