UAB “TelÅ¡ių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Ar vaizdo kameros privers gyventojus tinkamai šalinti atliekas?🎥🎞📸

Karantinas – neeilinė ir iš anksto nenumatyta situacija, kuri turėjo įtakos daugybei sričių – ne išimtis atliekų tvarkymas. Šiuo laikotarpiu atliekų kiekiai ženkliai padidėjo. Žmonės daugiau laiko praleidžia namie gamindami ir tvarkydamiesi. To pasekoje, greičiau prisipildo šiukšlių konteineriai, o šalia jų, kaip grybai po lietaus, nuolat išdygsta lovos, spintelės ir kitos stambiagabaritės atliekos. Perpildytos konteinerinės atliekų surinkimo aikštelės prie daugiabučių namų ne tik gadina vizualinį miesto vaizdą, bet ir tampa problema gyventojams. Pastaruoju metu, su ja susiduria Plungės miestas.
📍Plungėje surenkamų atliekų kiekiai patys kalba už save, vien stambiagabaričių atliekų prie daugiabučių namų konteinerinių aikštelių kiekis nuo vasario iki balandžio padidėjo daugiau kaip 3 tonomis (per š. m. vasario mėn. – 6,02 t, per š. m. kovo mėn. – 6,48 t, per š. m. balandžio mėn. – 9,06 t).
🛑Atsižvelgdami į tai ir reaguodami į gyventojų nusiskundimus, dėl netvarkingų aikštelių prie daugiabučių namų, š. m. balandžio 21 d. UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras” (TRATC) atstovai vykdė patikrinimą ir fiksavo faktą, kaip atliekų vežėjas tvarko atliekas.
Patikrinimo metu, akivaizdžių pažeidimų nerasta, konstatuota, kad iš daugiabučių namų konteinerinių aikštelių atliekos surinktos ir išvežtos laiku.
Tačiau aikštelės apžiūrėtos dar po kelių dienų (š. m. balandžio 22-23 d.) ir situacija buvo akivaizdžiai pablogėjusi – gyventojai neįprastai greitai pripildė konteinerius. Pastebėta, kad neuždaryti konteinerių dangčiai, o tai šventė varnoms ir kitiems paukščiams, kurie kapstydami atliekas aplink konteinerius padaro didžiulę netvarką. Aikštelių nepuošė “šviežiai” suneštos padangos ir išmesti čiužiniai. Nedžiugino ir konteinerių turinys – pilna statybinių atliekų, šakų, žolės ir pan.
Akivaizdu, jog netvarkingos atliekų aikštelės tampa problema ir ją privalu spręsti.
Todėl š. m. balandžio 24 d. (penktadienį) buvo organizuotas pasitarimas kartu su Plungės r. savivaldybės bei atliekų vežėjo UAB “Valda” atstovais.
🤬🤯😡Komunalinėms atliekoms skirti konteineriai užsipildo neįprastai greit dėl kelių pagrindinių priežasčių – atliekos yra nerūšiuojamos ir į komunalinių atliekų konteinerius metamos statybinės, stambiagabaritės atliekos bei padangos. Dabar vis dažniau randama ir žalienų atliekų.
Buvo nuspręsta koreguoti atliekų surinkimo dažnį, įtraukiant “savaitgalinį” atliekų surinkimą. Tačiau situacija neišsispręs, kol patys Plungės miesto daugiabučių namų gyventojai nepradės tinkamai tvarkyti atliekų.
‼️Daugiabučių namų konteinerinės atliekų surinkimo aikštelės skirtos tik KOMUNALINĖMS ATLIEKOMS. Statybinės, stambiagabaritės, žalienų atliekos turi būti pristatytos į atliekų surinkimo aikštelę adresu: Prancūzų kelias 8, Jėrubaičių k. Plungės r. sav
📸📸📸Matydami, kad vien geranoriški prašymai elgtis su savo atliekomis pagal nustatytą tvarką, gyventojų įpročių nekeičia, susirinkimo metu nuspręsta įrengti daugiau stebėjimo kamerų prie daugiabučių namų kolektyvinių atliekų surinkimo aikštelių. Tokiu būdu galėsime kontroliuoti tinkamą atliekų šalinimą.
💵💵💵Primename, kad atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas gali užtraukti gyventojams baudą iki 600 Eur.