UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Informacija dėl naujų Plungės r. sav. nuostatų

Dėmesio! Norime informuoti, kad priimtas „Sprendimas dėl Plungės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“. Norime pabrėžti, kad sprendimas įsigalios 2022 m. sausio 1 d. Prašome atkreipti dėmesį į šiuos punktus:

  1. Sodų paskirties objektams mišrių komunalinių atliekų surinkimo paslauga teikiama nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.

Asmenims, kurie naudosis sodų paskirties objektuose komunalinių atliekų surinkimo paslauga kitomis datomis negu gegužės 1 d. – rugsėjo 30 dienomis, nuo 2022 m. mokestis bus skaičiuojamas, kaip už individualią namų valdą.

  1. Rinkliavos mokėtojams (išskyrus sodų ir garažų paskirties objektų savininkus ar įgaliotus asmenis) neeksploatuojant nekilnojamojo turto objekto ir nesinaudojant atliekų tvarkymo paslauga, kintamoji rinkliavos dedamoji grąžinama ( už laikotarpį, ne trumpesnį kaip vienas metų ketvirtis, ir ne ilgesnį kaip 5 metai). Rinkliavos mokėtojui, pristačius Administratoriui dokumentus, įrodančius, kad būstas neeksploatuojamas. Pažymas pristatyti pasibaigus kalendoriniams metams.

Asmenys, kurie turi nekilnojamojo turto, tačiau juo nesinaudoja ir jame negyvena nuo 2022 m. pristatę tai įrodančius dokumentus t. y. elektros tiekėjo pažymą, kad elektros sunaudota ne daugiau, kaip 25 kilovatvalandės per 3 mėnesius ne daugiau, kaip 100 kilovatvalandžių per metus – jiems bus perskaičiuota kintamoji įmokos dalis už ne trumpesnį, kaip 3 mėn. ne ilgesnį, kaip 5 metai laikotarpį.

  1. Asmenys, kurie teikia apgyvendinimo ar stovyklavimo paslaugas tik paskelbto vasaros turizmo sezono metu privalo ne vėliau kaip iki vasaros turizmo sezono savivaldybėje paskelbimo pradžios pasirūpinti reikiamo tūrio ir kiekio konteineriais.

Apgyvendinimo sektoriuje dirbantys ar stovyklavimo paslaugas teikiantys asmenys iki ateinančių 2022 m. vasaros sezono pradžios – turi pasirūpinti atitinkamo dydžio konteineriais bei konteinerių kiekiu atitinkančiu jų teikiamų paslaugų plotą ir dydį.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad rinkliavos mokėtojai (juridiniai asmenys), kurie nuo 2022 m. sausio 1 d. turi galimybę, bet nesinaudos individualiais komunalinių atliekų konteineriais, kintamosios įmokos dydis per metus sieks 364 EUR. Turint konteinerį (-ius) kintamosios įmokos dydis – 2 Eur už 0,12 m3 konteinerio ištuštinimą,  3 Eur už 0,24 m3 konteinerio ištuštinimą,  14 Eur už 1,1 m3 konteinerio ištuštinimą (minimalus pakėlimų skaičius 12 kartų per metus).

Primename:

*Remiantis administracinių nusižengimų kodeksu bei Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklėmis, atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo trisdešimt iki trijų tūkstančių eurų.