UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Iškylos gamtoje atmintinė

Vasara mus džiugina saule ir puikiais orais, žmonės vis dažniau pasirenka poilsį ir pramogas gamtoje iškylaudami. Tačiau ar visi žinome kaip tinkamai pasiruošti iškylai ir kaip jai pasibaigus sutvarkyti atliekas, kad ne tik puikiai praleistume laisvalaikį, bet ir būtume draugiški aplinkai?

Trumpa atmintinė   ruošiantis iškylai:

Pirkti maisto iškylai gamtoje važiuokite turėdami iš anksto sudarytą sąrašą – tuomet tikrai nenupirksite per daug bei to, ko iš tiesų nereikės.

Vienam žmogui sočiam vakarui gali prireikti iki 500 g. maisto.

Iš anksto numatykite, kur dėsite atliekas. Tam puikiai tiks kartotinės dėžės, kurias galite gauti daugelyje parduotuvių.

Stenkitės naudoti daugkartinius indus ir talpas, nepamirškite daugkartinių gertuvių.

Naudokite šaltkrepšį. Tai užtikrins maisto šviežumą, o likučius galėsite naudoti ir kitą dieną.

Iškilos metu turėkite bent keletą atskirų talpų, į kurias mesite atliekas – pvz.: talpa pakuočių atliekoms, maišas plastiko atliekoms, dėžė popieriaus atliekoms ir pan.

Jeigu turite galimybę, prieš išmetant atliekas, jas išskalaukite, jeigu tokios galimybės nėra, atsikratykite atliekomis taip, kad jos nesuterštų konteinerį esančių, išrūšiuotų atliekų (užsukite, uždenkite dangteliais taras ir pakuotes).

Po iškylos miške ar laiko paplūdimyje susitvarkykite aplinką ir nepalikite jokių buvimo pėdsakų. Dar geriau, jei aplinką paliksite tvarkingesnę nei radote.