Konferencija „Įgytos gerosios patirtys „Žiedinis atliekų tvarkymas“ projekto metu. Atliekų, susidarančių įstaigose, utilizavimo klausimų sprendimas“

Žiedinis atliekų tvarkymas – tvarios ir švarios aplinkos garantas 

Uždara akcinė bendrovė Telšių regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) įgyvendina tarptautinį projektą „Žiedinis atliekų tvarkymas“ Circular Based Waste Management Project). Bendradarbiaujant su partneriais iš Norvegijos, projekto vykdymo metu dalintasi gerąja patirtimi, diskutuota dėl efektyvesnių galimybių, skatinančių tvaresnį atliekų tvarkymo modelį Telšių regione. Viena iš šio projekto dalių – konferencija tema „Įgytos gerosios patirtys „Žiedinis atliekų tvarkymas“ projekto metu. Atliekų, susidarančių įstaigose, utilizavimo klausimų sprendimas“.

Į minėtąją konferenciją Telšių regiono atliekų tvarkymo centras pakvietė praėjusį penktadienį. Konferencijų ir laisvalaikio centre „Porto“ vykęs renginys sulaukė ne tik projekto vykdytojų, bet ir partnerių dėmesio. Į Plungę, ta proga, atvyko projekto „Žiedinis atliekų tvarkymas“ ekspertas „Green Business Norway“ direktorius Thor Sverre Minnesjord. Svečias papildė ir konferencijos pranešėjų gretas: kalbėjo tema „Geroji maisto atliekų tvarkymo praktika“ – Žiedinio atliekų tvarkymo projekto patirtys“.

Konferencijoje dalyvavo ne tik projekto rengėjai ir partneriai. Joje pristatytais pranešimais domėjosi ir Telšių regiono savivaldybių administracijų specialistai, ekologai, švietimo ir ugdymo įstaigų atstovai ir kt.

Renginio metu pristatyti pranešimai žiedinio atliekų tvarkymo tema, paliesti kiti su atliekų tvarkymu susiję klausimai. Temos diskusijai – svarbios, nes toks atliekų tvarkymas – pakartotinių produktų naudojimas ir perdirbimas – yra pagrindas siekiant atkreipti dėmesį į aplinkos saugojimą ir gamtos išteklių ribojimą.

„Dabartinė atliekų tvarkymo sistema Lietuvoje yra aukšto lygio“, – pastebėjo Klaipėdos universtiteto profesorius MB „Verslo duomenys“ direktorius Rimantas Stašys. Jis konferencijos metu pristatė galimybių studijos „Kokybiško komposto pagaminimo ir jo panaudojimo galimybės“ rezultatus ir išvadas. Pranešimo metu pateikė Telšių regiono bioskaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūros analizę.

Tarp tos dienos pranešėjų – ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ligita Dirzininkienė, kuri pristatė pastarosios savivaldybės rengtą projektą „Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė (DGASA) ir pakartotinio panaudojimo centras“. TRATC-o direktorius Vidimantas Domarkas į diskusiją kvietė švietimo ir ugdymo įstaigų atstovus. Jo pranešimo tema – „Plungės, Mažeikių ir Telšių rajono savivaldybės priklausančioms įstaigoms: mokykloms, lopšeliams-darželiams kylantys aktualiausi nereikalingo turto utilizavimo klausimai“.
Tikimasi, kad projektas „Žiedinis atliekų tvarkymas“ prisidės prie tvaresnio atliekų tvarkymo modelio Telšių regiono savivaldybėse įgyvendinimo.

 

Straipsnį rengė „Plungė” laikraščio redakcija. Daiva Gerikienė

*Projektą „Žiedinis atliekų tvarkymas“ finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija per EEE (ang. EEA) ir Norvegijos regioninio bendradarbiavimo dotacijų fondą. The Circular Based Waste Management project is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation. Daugiau: www.eeagrants.org).

Dalintis :