UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Konferencija „Žiedinės ekonomikos iniciatyvos Europos vietos bendruomenėse“

Penktadienį, birželio 3 dieną, vyko konferencija tema „Žiedinės ekonomikos iniciatyvos Europos vietos bendruomenėse“. Konferenciją organizavo Mažeikių miesto savivaldybė. Į konferenciją atvyko ir savo prezentacijas pristatė projekto „Žiedinis atliekų tvarkymas“ atstovai iš Norvegijos ir Estijos bei Mažeikių miesto parnerių atstovai iš Čekijos, Lenkijos Ir Latvijos.

Konferencijoje dalyvavo atstovai iš Lietuvos. Konferenciją atidarė Mažeikių miesto meras Vidmantas Macevičius kartu su savivaldybės mero patarėjais Virgilijumi Radvilu ir Milda Šukiene. Konferencijoje savo pranešimus pristatė ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ direktorius Vidimantas Domarkas ir Aplinkos apsaugos instituto atstovas, Seimo narys Kasparas Adomaitis.

Konferencijoje dalyvavo ir kiti garbūs svečiai: Aplinkos apsaugos instituto atstovė, Seimo narė Laima Nagienė, Green Business Norwey AS pagrindiniai parneriai iš Norvegijos ir Estijos. Nepamiršti liko ir projekto parneriai iš Ukrainos, kurie konferencijoje dalyvauti negalėjo, tačiau vietos skirtos parneriams liko tuščios, kaip pagarbos ženklas, kad yra svarbi projekto „Žiedinis atliekų tvarkymas“ dalis.

Konferencijoje buvo aptartas vykdomas projektas „ Žiedinis atliekų tvarkymas“. Partneriai pristatė savo veiklas ir ateities planus projekte. Buvo daug kalbama apie žiedinės ekonomikos svarbą ir naudą visuomenei bei kokiu būdu šią informaciją perduoti jaunajai kartai. Buvo akcentuojama, kad būtent į šią kartą reikia investuoti daugiausia laiko ir lėšų, nes jie mūsų ateitis ir kuo anksčiau išmoks ir įsisavins žiedinės ekonomikos principus tuo visuomenei, aplinkai ir gamtai bus geriau.

Taip pat aptarti veiksmai, kuriuos reikėtų vykdyti norint pasiekti aukštą lygi stambiagabaričių atliekų tvarkyme Telšių regione. Pasidalinta informacija apie pasikeitusius atliekų surinkimo, rūšiavimo ir perdirbimo įpročius bei kokias naujas tendencijas, pokyčius ir tikslus tikimąsi pasiekti atliekų tvarkyme Telšių regione.

Po konferencijos delegacija vyko į VĮ „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“. Įmonės atstovė pristatė „Žaliojo uosto“ koncepciją, supažindino su uosto veikla.

Projektą „Žiedinis atliekų tvarkymas“ finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija per EEE (ang. EEA) ir Norvegijos regioninio bendradarbiavimo dotacijų fondą. The Circular Based Waste Management project is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation. Daugiau: www.eeagrants.org).