UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Konkursų nugalėtojų paskelbimo šventė

Apie žiedinį atliekų tvarkymą – nuo mažų dienų 👶👧❣️

Saulėtą trečiadienio, rugsėjo 19 d. popietę Beržoro kaimelyje krykštavo darželinukai: čia vyko UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras” (TRATC) organizuotų konkursų, skatinančių žiedinį atliekų tvarkymą, baigiamoji šventė. Konkursuose „Mano svajonių sodas“ ir „Didžiausias moliūgas“ buvo kviečiami dalyvauti viso Telšių regiono lopšeliai-darželiai. Atsiliepusios į kvietimą įstaigos turėjo progą vaikams priminti apie atliekų rūšiavimo būtinybę ir naudą ir taip pasitelkiant kūrybiškumą prisidėti prie mažųjų sampratos apie rūšiavimą ugdymo. Aišku, visų dalyvių laukė ir prizai, kurių pagrindinis – mikrobiologinis maisto atliekų komposteris.

Į Beržorą atvyko Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ „Žirniukų“ grupės vaikai su auklėtojomis. Sulaukta ir svečių iš kaimyninio rajono: dalyvauti TRATC konkursuose panoro Telšių lopšelis-darželis „Mastis“ bei šios įstaigos šaunieji „Saulučių“ grupės vaikai bei Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ Rainių skyriaus „Rainiukų“ grupės mažyliai.

Kaip minėta, UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centras inicijavo du konkursus „Mano svajonių sodas“ ir „Didžiausias moliūgas“. Konkursai buvo rengiami vykdant projektą „Žiedinis atliekų tvarkymas“ (Circular Based Waste Management Project), kurio įgyvendinimo metu į kvietimą dalyvauti konkursuose atsiliepusios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos visą vasarą galėjo kūrybiškai įgyvendinti jiems paskirtas užduotis. Dalyvaudami „Mano svajonių sodas“ konkurse darželinukai buvo raginami pasodinti, užauginti, nupiešti, nulipdyti, pagaminti, suklijuoti, padaryti ar kitaip parodyti, kaip atrodytų jų „Svajonių sodas“. Fantazijai ribų nebuvo. Nugalėtojai čia buvo renkami balsuojant už labiausiai patikusią konkursui pateiktą nuotrauką TRATC facebook paskyroje.

Konkursas „Didžiausiais moliūgas“ kvietė vaikus tapti daržininkais ir pabandyti užauginti šią daržovę jei ne savo darželyje, tai namuose. Kaip tai pavyko padaryti buvo galima pamatyti baigiamojoje šventėje, kur įvyko užaugintų daržovių svėrimas. Kaip minėjo projekto vadovė Vitalija Bumblytė, šio konkurso tikslas buvo vaikams paaiškinti ir parodyti kokybiško komposto naudą. „Siekėme parodyti, kad labai svarbu yra rūšiuoti atliekas ir likusias maisto atliekas visiškai atskirti nuo kitos rūšies atliekų. O gaunama nauda – kompostas“, – pastebėjo V. Bumblytė.

Patį didžiausią moliūgą į Beržorą atvežė „Rainiukų“ grupės vaikai. Jų moliūgas svėrė net 27,8 kg! Jiems ir atiteko puikus konkurso prizas – mikrobiologinis maisto atliekų komposteris, kurio vertė – 1800 eurų.

Tokį patį prizą savo darželiui parvežė ir „Rūtelės“ darželio mažieji ugdytiniai. Jų nuotrauka su padarytu “svajonių sodu” facebook sulaukė daugiausiai palaikymo.

Visi šventėje dalyvavę vaikučiai taip pat sulaukė padėkos dovanėlių bei skanių vaišių.

„Džiugu šiandien čia matyti vaikus. Dėkoju, kad atsiliepėte į mūsų kvietimą dalyvauti konkursuose. Svarbiausia, kad vaikučiai turėjo galimybę prisiliesti prie atliekų rūšiavimo temos, reikia supratimą apie tai ugdyti nuo mažų dienų“, – sveikindamas vaikus kalbėjo Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pavaduotojas Juozas Šlepetis.

 

Straipsnį rengė “Plungė” laikraščio redakcija. Daiva GERIKIENĖ

*Projektą „Žiedinis atliekų tvarkymas“ finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija per EEE (ang. EEA) ir Norvegijos regioninio bendradarbiavimo dotacijų fondą. The Circular Based Waste Management project is funded by Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation. Daugiau: www.eeagrants.org).