UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

LRATCA narių vizitas Latvijoje

 

Latvijos atliekų tvarkymo centrų asociacijos (angl. Latvian Association of Waste Management Companies) kvietimu, 2024 m. vasario 14–15 d. Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos (toliau – LRATCA) nariai darbo vizito metu lankėsi Latvijoje, kur susipažino su kaimyninėje šalyje diegiama maisto atliekų surinkimo ir tvarkymo infrastruktūra.

LRATCA prezidentas ir VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Žilvinas Šilgalis, LRATCA viceprezidentas ir VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Laurynas Virbickas, Alytaus, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Telšių ir Utenos regionų atliekų tvarkymo centrų atstovai viešėjo „CleanR Grupa“ kompanijoje, kuri teikia atliekų tvarkymo paslaugas daugiau nei 50 tūkst. klientų visoje šalyje. Kompanijos įkūrėjas Guntars Kokorevičs pristatė svečiams Latvijoje veikiančią komunalinių atliekų tvarkymo sistemą ir aprodė rūšiavimo linijas.

Latvijos atliekų tvarkymo centrų asociacijos atstovai pravedė ekskursiją po Getlini nepavojingų atliekų sąvartyną, kuriame iš atliekų išgaunamos dujos yra naudojamos elektros energijos ir šilumos gamybai – per metus pagaminama 35 GWh elektros energijos. Įdomu tai, kad šiame sąvartyne iš atliekų išgaunamų dujų pagaminama šiluma sėkmingai naudojama vietoje įrengtiems šiltnamiams, kuriuose auginami pomidorai ir agurkai.

Apsilankyta ir „ZAAO SIA“ kompanijoje, kuri pranešimo „Waste management system in Vidzeme region“ metu pasidalino gerąja patirtimi ir iššūkiais. Lietuvoje veikiančią komunalinių atliekų tvarkymo sistemą pristatė LRATCA viceprezidentas L. Virbickas, skaitęs pranešimą „Waste management sector in Lithuania“.

„Tikime, kad užmegztas bendradarbiavimas bus abipusiai naudingas, stiprins tarpvalstybinius ryšius ir pastūmės ieškoti tinkamiausių sprendimų atliekų tvarkymo sistemoje. Vizitas primena, kad siekdami inovatyvių permainų, turime dalintis, keistis informacija ir patirtimi ne tik valstybiniu lygmeniu, tačiau ir už jo ribų“, – mintimis pasidalino LRATCA prezidentas Ž. Šilgalis.

 

 

 

 

ratca.lt informacija