UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Mokėti ar nemokėti vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą?

Dauguma žmonių stengiasi  domėtis ir išmanyti savo teises, bet neretas pamiršta turįs pareigų.

Mokesčių mokėjimas – viena iš daugiausiai diskusijų ir pasipiktinimo sulaukiančių prievolių.

Mokėti vietinę rinkliavą yra nekilnojamojo turto savininkų prievolė.

O rinkliava už atliekų tvarkymą dažnai lydima net ironiškų pastebėjimų – „kas čia per nesąmonė – leisti pinigus  šiukšlėms?“

Tačiau tinkamas „šiukšlių“ surinkimas ir sutvarkymas reikalauja didelių kaštų, todėl vietinė rinkliava yra solidarus būdas rajono gyventojams susimokėti už galimybę atsikratyti atliekomis.

Vietinės rinkliavos mokėtojas  norėdamas įgyti teisę naudotis visa atliekų tvarkymo sistema, privalo sumokėti atitinkamą vietinę rinkliavą.

Pasitaiko atvejų, kada nekilnojamojo turto savininkai net nesusimąsto, kad privalo mokėti rinkliavą – dažnas galvoja, kad jeigu nesinaudoja  jam priklausančiu turtu arba nėra jame deklaruotas, mokesčio mokėti nereikia. Po to lieka nemaloniai nustebinti, gavę įspėjimą dėl nesumokėtos vietinės rinkliavos.

Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą  – tai savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka į savivaldybės biudžetą už komunalinių atliekų surinkimą ir sutvarkymą.

Vietinę rinkliavą sudaro pastovioji ir kintamoji įmokos dalys.

Pastoviąją dalį moka visi nekilnojamojo turto objektų savininkai (arba įgalioti asmenys).

Kintamąją rinkliavos dalį moka atliekų turėtojai, kurie valdo, naudoja ar kitaip disponuoja nekilnojamuoju turtu.

Neeksploatuojant nekilnojamojo turto objekto ir nesinaudojant atliekų tvarkymą paslauga, privaloma pristatyti tai įrodantį dokumentą – pažymą iš elektros energijos tiekėjo, apie sunaudotą elektros kiekį.

Nuo vietinės rinkliavos mokesčio už komunalinių atliekų tvarkymą yra atleidžiami tik tie nekilnojamojo  turto savininkai, kurių nekilnojamojo turto objektas  yra fiziškai sunaikintas, avarinės būklės ar netinkamas gyventi, bet apie šį faktą privaloma pateikti laisvos formos prašymą kartu su pastato nuotraukomis bei seniūnijos patvirtinimu, jog informacija teisinga.

Rekomenduojame visus nekilnojamojo turto savininkus  arba įgaliotus asmenis pasitikslinti dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir sutvarkymą mokesčio.

Tai padaryti galite susisiekę su UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“ rinkliavos specialistais (arba  savitarnos svetainėje www.e-rinkliava.lt)

• Rinkliavos skyriaus specialistė
(Konsultantė Mažeikių r. sav.)
8 650 918 17
mazeikiu.rinkliava@tratc.lt

• Rinkliavos skyriaus specialistė
(Konsultantė Telšių r. sav.)
8 678 231 72
rinkliava.telsiai@tratc.lt

• Rinkliavos skyriaus specialistė
(Konsultantė Plungės r. sav. ir Rietavo sav.)
8 678 013 45
rinkliava.plunge@tratc.lt

• Rinkliavos skyriaus specialistė
(įmonių rinkliavos administravimui)
8 672 572 54
rinkliava.imones@tratc.lt

 

Nesumokėta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą – tiesus kelias į teismą?

Nesumokėjus rinkliavos yra siunčiamas įspėjimas.  Rinkliavos mokėtojui „nereaguojant“ arba atsisakius mokėti, perduodama nagrinėti teismui. Teismui  priėmus sprendimą, yra   nurodoma:

  • priteista rinkliavos skola,
  • laikotarpis, už kurį susidariusi rinkliavos skola,
  • priteistos bylinėjimosi išlaidos.

Nesumokėjus teismo sprendimu priteistos sumos, kreipiamasi į antstolius dėl priverstinio skolos išieškojimo. Užvedus vykdomąją bylą, prie esamosios skolos prisideda papildomos vykdymo išlaidos.

Todėl stenkimės išvengti šių sudėtingų procedūrų, papildomų kaštų ir  mokėkime privalomą rinkliavą, o susiklosčius išimtinėm situacijom ir  nesumokėjus laiku, visada galima kreiptis dėl mokesčio mokėjimo dalimis. Dėl detalesnės informacijos apie skolas ir jų išieškojimą galite kreiptis:

• Skolų administravimo vyriausioji specialistė
8 676 86485
skolos.rinkliava@tratc.lt

 

Prašome gyventojų būti atsakingiems ir apie privalomą vietinės rinkliavos mokestį už komunalinių atliekų tvarkymą domėtis patiems – juolab, kad mokėjimo  pranešimą galite greičiausiai ir patogiausiai gauti elektroniniu paštu, jis nepasimes ir nedings.

 

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“ informacija