UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

DUK

Kur kreiptis, jeigu vežėjas neaptarnavo konteinerio?

Turint pretenziją dėl vežėjo nesuteiktų paslaugų, galima informuoti TRATC:

el. paštu:  info@tratc.lt; plunge@tratc.lt

arba

tel.nr.  +370 665 85745

 

arba tiesiogiai susiekti su atliekų vežėjais, aptarnaujančiais Jūsų gyvenamą rajoną.

 

Pakuočių ir stiklo atliekų vežėjai:

UAB „Virginijus ir Ko”

J. Tumo-Vaižganto g. 94-9,  LT-90160 Plungė

Tel.nr. +370 642 14441

El. paštas: info@virginijusirko.lt

Internetinė svetainė: www.virginijusirko.lt

 

Mišrių komunalinių atliekų vežėjai:

UAB „Ekonovus”

Vandžiogalos pl. 92, LT-47466, Kaunas

Tel.nr.  +370 700 77046

El. paštas: klientuaptarnavimas@ekonovus.lt

Internetinė svetainė: www.ekonovus.lt

 

 

 

Kur galima rasti atliekų išvežimo grafikus?

Atliekų surinkimo grafikus galite rasti internetinėje svetainėje www.tratc.lt, pasirinkę norimą rajoną ir paspaudę ant „Atliekų surinkimo grafikai“. Metų pradžioje atliekų vežėjai atliekų surinkimo grafikus viešina spaudoje.

Nuorodą į atliekų surinkimo grafikus:

https://tratc.lt/plunge/atlieku-surinkimo-grafikai/

Kam rūšiuoti, jei visos atliekos keliauja į sąvartyną?

Į sąvartyną keliauja tik dalis tų atliekų, kurių negalima panaudoti ar perdirbti, sudeginti. Rūšiuotos atliekos nepatenka į sąvartyną, nes įmonės, vykdančios antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų surinkimą ir pristatydamos atliekas į rūšiavimo centrą, parduoda perdirbimui paruoštas atliekas, o norint pristatyti atliekas į sąvartyną, reikia mokėti atliekų tvarkymo mokestį.

Kas yra stambiagabaritės atliekos?

Tai stambūs buities apyvokos daiktai (baldai, dviračiai, lango rėmai be stiklo, durys, vežimėliai, automobilinės kėdutės, praustuvės, unitazai ir kt.), buitinė technika (skalbimo mašinos, televizoriai, kompiuteriai ir kt.)

Kur dėti automobilių dalis?

Automobilių dalis ar nenaudojamus automobilius gyventojai turi galimybę priduoti Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) tinklo įmonėms – teisėtiems eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojams, kurie išrašys visu būtinus dokumentus, o automobilių atliekas sutvarkys pagal teisės aktų reikalavimus. Tinklo įmonių sąrašas pateiktas internetinėje svetainėje www.autotvarymas.lt skyrelyje „Auto pridavimas“, taip pat internetinėje svetainėje www.atliekos.lt, kurioje galima rasti informaciją apie legalius ENTP tvarkytojus pagal gyvenamąją vietą.

Kur dėti senas automobilių padangas?

Senas padangas keičiant naujomis jas nemokamai galima ir reikia palikti autoservise ar padangomis prekiaujančioje įmonėje. Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse iš vieno fizinio asmens nemokamai priimami 4 vnt. padangos, pateikus automobilio registracijos liudijimą).

Kur dėti traktoriaus padangas?

Žemės ūkio technikos padangos yra priskiriamos prie atliekų, susidarančių vykdant ūkinę veiklą, todėl šios atliekos negali būti šalinamos gyventojams skirtose atliekų priėmimo aikštelėse. Už ūkinės veiklos atliekų priėmimą ir apdorojimą privaloma mokėti nustatytą mokestį -103,38 Eur už toną.

Ar UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ teikia atliekų (iš)vežimo paslaugas – pvz: ar išveža senus baldus, statybines atliekas?

Ne, tokia paslauga neteikiama. Dėl paslaugos teikimo reiktų kreiptis į tokių paslaugų teikėjus.

Kur šalinti atliekas, turinčias asbesto (šiferį)?

Statybinės atliekos, turinčios asbesto (šiferis) (17 06 05), priimamos šalinimui tik iš Telšių regiono (Mažeikių raj., Telšių raj., Plungės raj., Rietavo sav.) gyventojų, pateikus seniūnijos arba Gyventojų registro tarnybos pažymą apie deklaruojamą gyvenamąją vietą.
Statybinės atliekos, turinčios asbesto (šiferis) (17 06 05) turi būti pristatytos apvyniotos plėvele, statybinių atliekų, turinčių asbesto (šiferis) nuolaužos sudėtos į maišus ar į kitą sandarią pakuotę.
Statybines atliekas, turinčias asbesto (šiferis) (17 06 05), pristatęs autotransportas turi turėti galimybę saugiai, kad neplyštų plėvelė ar kita pakuotė, kurioje yra supakuotos šiferio nuolaužos, iškrauti atliekas sąvartyno kontrolieriaus nurodytoje vietoje.
Asmuo, pristatęs statybines atliekas, turinčias asbesto (šiferis) (17 06 05), turi užpildyti, sąvartyno kontrolieriaus pateiktą, atliekų priėmimo deklaraciją, kurioje nurodoma atliekų turėtojo vardas, pavardė, adresas, atvežimo data, atliekų kodas, atliekų pavadinimas ir svoris.
Jėrubaičių sąvartyne pristatytų atliekų svoris nustatomas automobilinių svarstyklių pagalba, pasvėrus iškrauto sunkvežimio svorį ir jį atėmus iš pakrauto automobilio svorio.
Atliekų priėmimo aikštelėse iš gyventojų priimamos statybinės atliekos, turinčios asbesto (šiferis) (17 06 05) tik iki 200 kg (nemokamai) iš nekilnojamojo turto savininko per metus, pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Didesnis atliekų kiekis priimamas šalinimui sąvartyne, Jėrubaičių km., Plungės raj. pagal tuo metu galiojantį patvirtintą įkainį. Pageidaujantiems išrašomos PVM sąskaitos faktūros.

Atvežus asbesto turinčias atliekas, pirmadienį ir penktadienį, 8:00 – 16:00 val., į atliekų priėmimo aikštelę (adresas: Prancūzų kelias 8, Jėrubaičių k. Plungės r. sav., ) bus keltuvas, kurio pagalba darbuotojas galės  atliekas iškelti iš jūsų transporto priemonės.

Sąvartynas dirba kiekvieną dieną, šeštadienį ir sekmadienį bei švenčių dienomis 7.30 val.- 20.00 val.

Mažeikių atliekų priėmimo aikštelės darbo laikas:

II-V 9.00 -18.30 val.
VI 9.00 -16.00 val.
Pietų pertrauka 13.00 – 14.00 val.

Kur dėti tekstilės atliekas?

Netinkamas naudoti tekstilės atliekas reikia mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius ar priduoti į atliekų surinkimo aikšteles. Kol kas tekstilės atliekos atskirai nėra surenkamos. Kokybiškus, tinkamus naudoti drabužius, patalynę ir kitas tekstilės atliekas reiktų atiduoti labdaros organizacijoms, padovanoti, mainyti į kitus daiktus.

Ar yra galimybė gauti komposto nemokamai?

Šiuo metu, nemokamai kompostas yra dalinamas  Plungės rajono savivaldybės biudžetinėms įstaigoms ir gyventojams.
Jeigu Jums reikalingas kompostas, jį nemokamai savo transportu ir jėgomis galite pasikrauti bei išsivežti adresu: Prancūzų kelias 8, Jėrubaičių k. Plungės r. sav., bet kurią savaitės dieną nuo 7.30 – 20.00 val.

Ar reikia pranešti pasikeitus gyventojui skaičiui nekilnojamo turto objekte?

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ gauna duomenis iš Registrų centro  apie gyventojų pasikeitimą, todėl atvykti nėra būtina, išskyrus tuos atvejus, kai norima gauti patikslintą mokėjimo pranešimą greičiau.

Į kokią sąskaitą pervesti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokestį?

Vietinės rinkliavos įmokų sąskaita, mokant internetu, Plungėje: AB DNB bankas LT054010043000225812