UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Skandalingos, nesutarimų su gyventojais apipintos, pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės Plungės rajono savivaldybėje

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ įgyvendina projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Telšių regione“. Projekto metu Plungės rajono savivaldybėje įrengiamos pusiau požeminės komunalinių atliekų surinkimo aikštelės, skirtos mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų (stiklo, plastiko, popieriaus) surinkimui bei skirti žalienų atliekoms. Plungės r. sav. bus įrengta 60 pusiau požeminių konteinerių aikštelių.
Pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo darbus Plungės savivaldybėje jungtinės veiklos pagrindu atlieka UAB „Strefa“ ir UAB „Ginota“. Šios įmonės laimėjo viešojo pirkimo konkursą.
Tačiau jų įgyvendinimo procesas užsitęsė. Viena iš priežasčių – gyventojų nepasitenkinimas. Ne visas aikšteles buvo įmanoma statyti vietoj buvusių konteinerių, o naujos vietos parinkimas reikalavo atsižvelgti į po žeme išsidėsčiusią komunikaciją, ko pasekoje, laisvų plotų statybai ženkliai sumažėjo, todėl rasti kompromisą su gyventojais ne visada buvo lengva.
O ir gyventojai priekaištavo ne be reikalo – dėl kai kurių aikštelių įrengimo kieme sumažės vietų automobiliams statyti. Tačiau kai kur – net padaugės. Naujai įrengtos aikštelės turi ir daug pliusų:
• Aikštelėmis bus patogu naudotis gyventojams, turintiems judėjimo negalią ir jas aptarnaujančiam transportui;
• didesnis konteinerių talpumas, todėl taupoma erdvė.
• mažiau nemalonių kvapų (atliekos laikomos po žeme).
• mažesnė vizualinė tarša (nebus galimybės palikti atliekų tarp konteinerių).
• retesnis ištuštinimo poreikis, mažesnė oro tarša dėl surinkimo šiukšliavežiais;
• sunkiau patekti gyvūnams, asocialiems asmenims.
• geresnis estetinis vaizdas.

Praeitos savaitės pabaigoje, birželio 4 d., UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“ komisiją, kurią sudarė direktoriaus pavaduotojas Juozas Šlepetis, projektų vadovas Stasys Steponavičius, Plungės rajono savivaldybės ekologė Roberta Jakumienė, techninės priežiūros inžinierius Alvydas Timinskas kartu su aikštelių įrengimo darbus vykdančių įmonių UAB „Ginota“ direktoriumi Artūru Laktionkinu bei UAB ,,Strefa“ vadybininke Alina Čekaškiniene, vykdė pusiau požeminių konteinerinių aikštelių atliktų darbų apžiūrą.
Apžiūroje dalyvauti buvo pakviesti ir Plungės rajono seniūnijų atstovai, kurie išsakė savo pastebėjimus dėl atliktų darbų.
Buvo apžiūrėtos 34 pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės.
Gaila, bet tik pusė jų yra tinkamai įruoštos. Kitose rasta nemažai trūkumų – nesutvirtinti tvorų stulpai, nekokybiški varteliai, šalia įrengtų aikštelių ne visur užbaigti aplinkos gerbūvio darbai – nesutvarkyti šlaitai ir pan. Techninės priežiūros inžinierius kartu su komisijos nariais surašė atliktų darbų defektinį aktą. Rangovai įsipareigojo užfiksuotus trūkumus pašalinti iki 2020 birželio 22 d.
Nepaisant trūkumų, kurie privalės būti panaikinti, toliau tęsiami aikštelių įrengimai. Kad ir sunkiai, bet šviesa tunelio gale jau matyti. Tačiau kol aikštelės nėra pilnai įruoštos, gyventojai privalo naudotis senaisiais konteineriais ir atliekas šalinti juose.