UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Užsienio svečių supažindinimas su atliekų tvarkymu Lietuvoje

Lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis vyko konferencija – ekskursija po Lietuvą su tikslu daugiau sužinoti, kaip apdirbamos ir kur panaudojamos atrūšiuotos atliekos. Ekskursijas organizavo Mažeikių r. sav. mero patarėjas/NO projekto pagrindinis partneris – V. Radvilas. Konferencijoje ir ekskursijose dalyvavo svečiai iš Estijos, Ukrainos bei Lietuvos.

Susitikimas (lapkričio 30 d.) prasidėjo konferencija, kurioje svečiai ir organizatoriai pristatė savo ateities planus susijusius su žiedine ekonomika, pasakojo ką pavyko įgyvendinti nuo projekto pradžios.

Toliau delegacija vyko į UAB „Mažeikių vandenys“ įmonę, kurioje buvo pasakojama, apie vandens valymą ir jo etapus.

Sekanti kelionės  vieta, kurią aplankė – Telšių reg. sąvartynas, kuris įsikūręs Plungės r. Jėrubaičių k. Buvo pristatyta sąvartyno veikla bei parodyta, kaip tvarkomos mišrios komunalinės atliekos UAB „Veistas“ administruojamoje gamykloje.

Sekančią dieną (gruodžio 1 d.) ekskursantai lankėsi UAB „Green Genius“ gamykloje, kuri užsiima atsinaujinančia energetika bei vysto saulės ir biodujų energetikos projektus. Toliau buvo aplankyta UAB „Ekobazė“ gamykla užsiimanti kompleksinių atliekų tvarkymu, techninių sprendimų bei konsultavimo paslaugomis. Ir galiausiai delegacija vyko į Vilniuje įsikūrusią stotelę DĖK‘ui, kurioje žmonės gali palikti jiems nebereikalingus daiktus, o kiti pasiimti jiems naudingus.

Ekskursija buvo informatyvi dalyviai sužinojo daug naudingos informacijos. Nuo to, kaip sutvarkomos mišrios komunalinės atliekos iki to, kaip apdirbamas atrūšiuotas stiklas, pakuotės, padangos. Bei, kaip naudingai galima panaudoti maistinės, gyvulinės ir augalinės kilmės atliekas.