UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

DĖL NESUMOKĖTOS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMĄ GRESIA ATSIDURTI TEISME

Vietinė rinkliava – tai rajono savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma atliekų turėtojų įmoka į savivaldybės biudžetą už komunalinių atliekų surinkimą ir jų tvarkymą.

Gyventojams, turintiems nekilnojamo turto, būtina pasidomėti ar už priklausantį objektą yra skaičiuojama ir mokama rinkliava. Už kiekvieną turimą nekilnojamojo turto objektą privalomą mokėti rinkliavos mokestį

Pasitaiko atveju, kai gyventojai nežino apie susidariusią skolą, todėl rekomenduojame visiems turintiems nekilnojamojo turto, apie galimai susidariusią skolą, pasidomėti susisiekus su UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ rinkliavos specialistais.

Pranešimas apie priskaičiuotą privalomą rinkliavos mokestį, kasmet siunčiamas Jūsų nekilnojamojo turto adresu. Jei turite ne vieną, nekilnojamojo turto objektą, rekomenduojame, susisiekus su rinkliavos specialistais nurodyti savo el. pašto adresą, kuriuo gausite pranešimus už visus Jums priklausančius objektus. Arba nurodyti vieną, jums prieinamiausią adresą, kuriuo bus išsiųsti pranešimai apie visus Jums priklausančius nekilnojamo turto objektus ir priskaičiuotą rinkliavos mokestį.

 

Rinkliavos specialistų kontaktai:

 

  • Mažeikių r. sav.:

Tel. nr. + 370 650 91817

El. paštas.: mazeikiu.rinkliava@tratc.lt

 

  • Telšių r. sav.

Tel. nr. +370 678 23172

El. paštas rinkliava.telsiai@tratc.lt

 

  • Plungės r. sav. ir Rietavo sav.:

Tel. nr. +370 678 01345

El. paštas rinkliava.plunge@tratc.lt.

 

Į Regionų apygardos administracinius teismus perduodama nemažai bylų su prašymu priteisti skolą dėl nesumokėtos vietinės rinkliavos.

 

Teismo sprendime nurodoma:

 

  • priteista rinkliavos skola;
  • laikotarpis už kurį yra susidariusi rinkliavos skola;
  • priteistos bylinėjimosi išlaidos.

 

 

Priteisiamos rinkliavos skolos sumos vidutiniškai siekia apie 250 -300 Eur.

 

Nesumokėjus teismo sprendimu priteistos sumas, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“, kreipiasi į antstolius dėl priverstinio skolos išieškojimo. Užvedus vykdomąją bylą pas antstolius, remiantis sprendimų vykdymo instrukcija prie esamos skolos prisideda vykdymo išlaidos:

 

  • Jei rinkliavos skola siekia iki 50 Eur – antstolio vykdymo išlaidos sudarys apie 100 Eur. Bendra suma, kurią turėsite sumokėti bus apie 150 Eur.
  • Jei rinkliavos skola yra nuo 50 Eur iki 300 Eur – antstolio vykdymo išlaidos sudarys apie 170 Eur. Bendra suma, kurią turėsite sumokėti sieks apie 470 Eur.

 

*Nurodytos sumos nėra galutinės, jos priklauso nuo kiekvieno skolininko individualiai ir byloje atliekamų antstolio veiksmų.

 

Pranešimai apie rinkliavos mokestį pradedami siųsti I metų ketvirtį. Negavus ar praleidus pranešimą, prašome būti atsakingiems ir apie Jums privalomą sumokėti rinkliavos mokestį pasidomėti ir sumokėti iki mokėjimo termino pabaigos t.y. iki einamų metų gruodžio 31 d.

 

*Kviečiame gyventojus rinktis kur kas patogesnį ir gamtai draugiškesnį pranešimų gavimo būdą – elektroninį. Prisiregistravus https://www.e-rinkliava.lt/account/login ir nurodžius savo elektroninį paštą visus pranešimus ir kitą naudingą informaciją gausite elektroniniu paštu.