UAB “Telšių regiono atliekų tvarkymo centras”
Adresas:J. Tumo-Vaižganto g. 91, LT-90143 Plungė
Tel.:8 448 500 43
El. paštas: info@tratc.lt
Juridinio asmens kodas: 171780190.
PVM mokėtojo kodas: LT100001362119

Rinkliava

Dėl Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų  ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodiką ir Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo (Suvestinė redakcija nuo 2023 07 01) 

 

 

 

 

 

 

Kaip apskaičiuojamas dvinarės rinkliavos mokestis už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą?

Nuo 2017 m. kovo 1 d. Telšių savivaldybė patvirtino naują mokėjimo formą už komunalinių atliekų surinkimą ir šalinimą.

Dvinarę rinkliavą sudaro pastovioji  ir kintamoji įmokos dalys. Vadovaujantis 2016 m. balandžio  20 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 384, Pastoviąją Vietinės rinkliavos dalį moka visi  savivaldybės teritorijoje esančio nekilnojamojo turto objektų (išskyrus žemės sklypus) savininkai ar Įgalioti asmenys.

Telšių rajono savivaldybė apsisprendė, jog individualių namų gyventojams pastovioji vietinės rinkliavos dalis skaičiuojama nuo turto vieneto, o kintamoji – nuo konteinerių tūrio ir ištuštinimo dažnio. Daugiabučių namų gyventojai pastoviąją ir kintamąją vietinės rinkliavos dalis mokės nuo turto vieneto.

Įvertinus surenkamų atliekų kiekį regione, daugiabučių namų gyventojai 2018 metais Telšių rajone turės mokėti 63  Eur per metus. (2017 metais mokestis skirsis, nes dvinarė rinkliava pradėta skaičiuoti nuo 2017 kovo 1 dienos už sausio ir vasario mėnesius skaičiuojama senąja tvarka.)

Dvinarės rinkliavos metinis mokestis individualių namų gyventojams susidės iš privalomos pastoviosios dalies ir kintamosios dalies sumos. Kintamosios dalies sumą nulems, kiek kartų per metus bus išstumtas konteineris.

Kaip susimažinti dvinarės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą mokestį?

Nuo 2017 m. kovo 1 d. įsigaliojusią tvarką, vietinės rinkliavos mokestis už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą gali būti sumažintas jeigu:

* rinkliavos mokėtojas negyvena ar  nesinaudojama savo nekilnojamuoju turtu, ne trumpiau kaip tris mėnesius ir ne ilgiau kaip vienerius einamuosius metus.

Pastoviąją Vietinės rinkliavos dalį moka visi savivaldybės teritorijoje esančio nekilnojamojo turto objektų (išskyrus žemės sklypus) savininkai ar Įgalioti asmenys.

Tokiu atveju, norint, kad būtų perskaičiuotas kintamas įmokos dydis, privalu visa tai deklaruoti:

1. Pateikti UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ prašymą – sąžiningumo deklaraciją, kurioje nurodomas konkretus laikotarpis, kurio metu nesinaudosite komunalinių atliekų tvarkymo paslauga. Prašymo – sąžiningumo deklaracijos formą galite gauti kreipdamiesi elektroniniu paštu: rinkliava.telsiai@tratc.lt arba telsiai@tratc.lt

2. Pasibaigus deklaruotam laikotarpiui, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų, Rinkliavos mokėtojas UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui“ privalo pateikti elektros energijos tiekėjo pažymą apie per deklaruotą laikotarpį suvartotą elektros energijos kiekį (neviršyti 100 kWh per metus, 25 kWh per ketvirtį).

Jeigu Deklaraciją pateikęs Rinkliavos mokėtojas per nustatytą terminą tokių dokumentų nepateikia arba pateikti dokumentai patvirtina, kad Deklaravimo laikotarpiu elektros energijos kiekis viršija 100 kWh, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ perskaičiuoja Rinkliavos mokėtojui mokėtiną vietinės rinkliavos mokestį, įtraukdamas į mokėtiną sumą kintamąją rinkliavos dalį.

Kita svarbi informacija

-Metinį vietinės rinkliavos pranešimą už atliekų surinkimą ir išvežimą gyventojai gali gauti ir elektroniniu paštu. Reikia pasiskambinti į UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ numeriu +370 678 23172 ar parašyti elektroniniu paštu rinkliava.telsiai@tratc.lt  ir nurodyti savo mokėtojo kodą ar nekilnojamojo turto objekto adresą ir elektorinio pašto adresą, kuriuo pageidaujate gauti pranešimą.

Kaip sumokėti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą mokestį?

UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ informuoja, kad vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą įmokas priima šios įstaigos: AB  LUMINOR banko sąskaita  LT934010042800472031, AB Lietuvos paštas, UAB „Perlas Finance”, mobilioji  programėlė Perlas Go (https://www.perlasfinance.lt/perlasgo/),  UAB “Sollo” (Maxima).

Informuojame, kad mokėjimą pavedimu galima daryti iš bet kurio banko.
Mokėjimo nurodyme BŪTINAI nurodykite vietinės rinkliavos mokėtojo kodą.